Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Múzeá v Hongkongu
Pridané dňa: | 3194 prečítaní
Múzea a galérie v Sydney
Pridané dňa: | 4469 prečítaní
Múzeá a galérie v Kodani
Pridané dňa: | 5519 prečítaní
Múzeá a galérie v Štokholme
Pridané dňa: | 6588 prečítaní
Múzeá a galérie v Moskve
Pridané dňa: | 7616 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín]
04.08.2020
Austrian Airlines obnovujú lety do vybraných krajín

S dobrými správami prichádzajú známe rakúske aerolínie Austrian Airlines. Po zrušení zákazu príletov z vybraných krajín obnovujú teraz pravidelné linky z Viedne až do 15 destinácií.

viac
[Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská]
28.07.2020
Viedeň sa zaradí medzi najbezpečnejšie letiská

Rakúske letisko Schwechat vo Viedni sa najnovšie zaradí medzi najbezpečnejšie letiská na svete a to vďaka testovaciemu zavádzaniu medzinárodných noriem pre bezpečnostné opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 v lietadlách a na letiskách, ktoré vyvíja Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA).

viac
[Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore]
24.07.2020
Dovolenka v Chorvátsku s AirExplore

Chceli by ste ísť na dovolenku k moru, ale neviete kedy a kam? Máme pre vás skvelý tip! So slovenskými aerolíniami AirExplore to máte teraz do chorvátskeho Splitu iba na skok.

viac
[Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19]
15.07.2020
Rýchly a spoľahlivý test na COVID-19

Chystáte sa na cestu do zahraničia a potrebujete oficiálne potvrdenie o teste alebo sa zo zahraničia práve vraciate a navštívili ste jednu z rizikových krajín? Alebo len jednoducho chcete mať istotu, že ste sa nenakazili? Máme pre vás riešenie – objednajte sa na rýchly a spoľahlivý PCR test na COVID-19 v ľubovoľnom termíne už teraz!

viac
[Sú turbulencie nebezpečné a čo ich vlastne spôsobuje?]
06.07.2020
Sú turbulencie nebezpečné a čo ich vlastne spôsobuje?

Lietanie patrí k najbezpečnejším spôsobom cestovania. Niektorým ľuďom však lietanie znepríjemňuje strach, a to najmä z turbulencií, preto si o nich v dnešnom článku povieme viac - ako vznikajú a či sú pre cestujúcich nebezpečné. Podrobnosti vám prezradí pilot leteckej spoločnosti British Airways, Steve Allright, ktorý počas svojej kariéry zažil už mnoho turbulencií.

viac

Múzeá a galérie v Bruseli

Atomium
Atomium

Pri návšteve Bruselu máte na výber skutočne z množstva múzeí, nachádza sa ich tam okolo deväťdesiat. Múzeá sú značené dvojjazyčne, a to francúzsky a flámksy. .

Hoci sa mnohým pri zmienke o múzeách v Bruseli automaticky vybaví v mysli Atómium, tak v Bruseli je skutočne z čoho si vyberať – Múzeum moderného umenia, Múzeum starého umenia, Kráľovské múzeá krásnych umení, Belvue Museum, Natural Sciences Museum, Comic Museum a mnohé ďalšie.

 

ATÓMIUM

Na severnom okraji Bruselu sa nachádza svetoznáme Atómium. Táto 165 biliónta zväčšenina molekuly železného kryštálu, ktorá sa skladá z deviatich prepojených gúľ s priemerom 18 m a celkovej výšky 102 metrov, bola postavená v roku 1958 pri príležitosti medzinárodnej výstavy Expo ´58 a dodnes je jednou z najznámejších a turisticky najvyhľadávanejších bruselských atrakcií.  V priestore gulí sa uskutočňujú príležitostné výstavy, a takisto sú to vyhliadkové miesta. V najvyššej guli je reštaurácia, do ktorej sa dostanete výťahom. Atómium je výsledkom predstavivosti architekta André Waterkeyna. Ako pamiatku si možno odniesť model Atómia takmer z každého stánku so suvenírmi. Atómium je súčasťou tzv. Bruparku, čo je rekračno-úžitková prímestská zóna, kde sa možno vyžiť medzi množstvom zelene, na športoviskách, v kinácha a v iných zariadeniach pre voľný čas a oddych. Atómium je otvorené od apríla do augusta. Pre viac informácii kliknite sem.

 

CENTRE BELGE DE LA BANDE DESSINÉE

Belgické múzeum komiksu sídli v peknom secesnom obchodnom dome, ktorý navrhol známy architekt Viktor Hurt. Každoročne priláka do svojich útrob tisíce malých i veľkých návštevníkov. Možno tu obdivovať originálne výsledky práce najznámejších belgických autorov – svetoznámeho Tintina, kovbojskú paródiu Lucky Luke či modrobiele postavičky Šmolkov. Viac informácii o tomto múzeu hľadajte tu.

 

CINQUANTENAIRE MUSEUM (KRÁĽOVSKÉ MÚZEUM UMENIA A HISTÓRIE)

Kráľ Léopold II. bol známy svojou pompéznosťou a monumentálnosťou, čo sa odrazilo na všetkom, čo vzniklo pod jeho patronátom, taký je aj Parc du Cinquantenaire, ktorý vznikol pri príležitosti 50-teho výročia belgickej nezávislosti a dnes je súčasťou Kráľovského múzea. V severnom krídle Kráľovského múzea nájdete Musée de l´Armée (Múzeum vojen), do ktorého sa dostanete bez poplatku. Musée du Cinquantenarie je turistami najvyhľadávanejšie, nachádzajú sa v ňom kolekcie z piatich kontinentov, ktoré sa vinú od prehistorického obdobia až do súčasnosti. Nájdete tu 350 000 artefaktov zo všetkých kontinentov, národnú archeológiu a mimoeurópske civilizácie, ktoré tvoria stálu zbierku tohto múzea. Takisto sa tu môžete kochať krásou nábytku v štýle Art Nouveau, ktorý je výsledkom práce Victora Horta. Vstup do tohto múzea vás vyjde 4 eurá. Viac informácii hľadajte tu.

 

KRÁĽOVSKÉ MÚZEÁ UMENIA

Výtvarné umenie je pre Belgičanov veľká závislosť, tradícia tejto „závislosti“ siaha hlboko do minulosti, spomeňme len mená niektorých svetoznámych flámskych umelcov ako Rogier van der Weyden, Hugo van der Goese a Pieter Bruegel či Rembrandt. Za vstup zaplatíte asi 5 eur. Viac informácii hľadajte aj tu

 

FONDATION JACQUES BREL

Toto múzeum je venované slávnemu bruselskému rodákovi, ktorý sa presadil v Paríži. V tomto múzeu možno vidieť napríklad jeho posledný koncert a záujemcovia si tu môžu zakúpiť aj jeho platne. Pre viac informácii kliknite sem.

 

MUSÉE BRUXELLOIS DE LA GUEUZE

Belgičania sú jednoznačne veľkí pivári, pivo sa tu konzumuje aj vyrába vo veľkom. V stredoveku malo každé mesto svoj pivovar aj svoje vlastné pivo. Aj v súčasnosti sa tu nachádza množstvo malých pivovarov. Milovníci piva by jednoznačne v Bruseli mali navštíviť tento rodinný belgický pivovar. Používajú tu stále tradičné metódy varenia piva. Viac informácii získate tu. K najorigálnejším bruselským pivným pivniciam patrí Mort Subite – tzv. Rýchla smrť.

 

MUSÉE DES INSTRUMENTS DE MUSIQUE

V tomto múzeu možno obdivovať najväčšiu zbierku hudobných nástrojov na svete. Zvuky nástrojov si možno vypočuť v slúchadlách. Zbierka hudobných nástrojov je skutočne bohatá, obsahuje asi 7000 kusov nástrojov, avšak vystavuje sa asi štvrtina z nich. Viac informácii nájdete tu.

 

MUSÉE HORTA

Secesný architekt Victor Horta je bezpochyby svetoznámou ikonou Belgicka. Jeho ateliér patrí k najnavštevovanejších v Bruseli. Toto múzeum je úžasnou ukážkou diela tohto slávneho bruselského architekta. Viac informácii hľadajte tu.

 

MUSÉE RENÉ MAGRITTE

René Magritte bol slávny surrealista, ktorého múzeum môže naraz navštíviť len 20 návštevníkov. Stojí to však za to, môžete tu vidieť stovky originálnych predmetov, od pasu, cez fajky, nábytok, až po obrazy a fotografie. Pre viac informácii kliknite sem.

 

MUSÉES ROYAUX DES BEAUX – ARTS DE BELGIQUE

V tomto múzeu môžete vidieť najlepšie belgické zbierky starého a moderného umenia. Očaria vás kolekcie obrazov Pietra Bruegla staršieho, Rubensa, belgických surrealistov či diela Hieronyma Boscha. Z tých modernejších autorov tu hľadajte diela Paula Gaugina, Pierra Bonnarda, Jamesa Ensora, 20. storočie tu zastupujú diela surrealistov Paula Delvauxa, Giogia de Chirica, a tiež tu nájdete obrovskú zbierku diel od René Magritta. Viac informácii získate tu.

 

MÚZEUM STARÉHO UMENIA

V tomto múzeu možno obdivovať krásne zbierky holandských a flámksyhc majstrov z 15. až 17. storočia. Môžete si tu pozrieť diela Jana van Eydka, Huga van der Goesa, Pietra Bruegela, Rembrandta či iných velikánov umenia.

 

MÚZEUM MODERNÉHO UMENIA

V tomto múzeu nájdete niektoré diela surrealistu René Magritta, ktorý bol isto najznámejším maliarom 20.storočia. Toto múzeum bolo otvorené v roku 1984. Môžete sa tu však kochať aj krásou iných diel surrealistov.

 

MUSÉE BELLEVUE

Toto múzeum sa zameriava na 12 najvýznamnejších periód histórie Belgicka. Jeho opätovné otvorenie sa datuje rokom 2005, kedy sa konala oslava 175. výročia Belgicka. Jednotlivé expozície sú zoradené podľa vládnutia 12 monarchov. Budova múzea sídli na mieste, kde v roku 1830 prebehla revolúcia, ktorá spôsobila, že vznikol nezávislý štát. Na vstup do tohto múzea si pripravte 3 eurá. Viac informácii hľadajte tu

 

NATURAL SCIENCES MUSEUM

V tomto múzeu sa vrátite do prehistorických čias a budete môcť obdivovať najlepšie exponáty dinosaurích pozostatkov, takisto vás isto zaujme prezentácia arktického a antarktického regiónu. Múzeum hľadajte v blízkosti Európskeho parlamentu. Za vstup do tohto múza zaplatíte 4 eurá, prvá streda v mesiaci je dňom voľného vstupu. Viac informácii hľadajte tu.

 

MUSÉE DE LA VILLE DE BRUXELLES

Toto múzeum nájdte na Grand Place. Môžete tu obdivovať zbierku oltárnych obrazov a čalúnnictva. Viac informácii hľadajte tu.

 

KRÁĽOVSKÁ KNIŽNICA ALBERTA I.

Táto knižnica je úžasnou zbierkou mnohých slávnych rukopisov.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Bruselu:


Špeciálna ponuka

Kam Odkiaľ Cesta Spoločnosť Konečná cena s taxami
Brusel Budapešť [obojsmerná letenka] Ryanair 35,-  Výber dátumov
Brusel Viedeň [obojsmerná letenka] Ryanair 35,-  Výber dátumov
Brusel Varšava [obojsmerná letenka] Ryanair 39,-  Výber dátumov
Brusel Viedeň [obojsmerná letenka] Wizz Air 44,-  Výber dátumov
Brusel Budapešť [obojsmerná letenka] Wizz Air 52,-  Výber dátumov
Brusel Krakov [obojsmerná letenka] Ryanair 55,-  Výber dátumov
Brusel Bratislava [obojsmerná letenka] Ryanair 67,-  Výber dátumov
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent