Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]
[Folder]
[Folder]  (návrat)
[Folder]  (návrat)


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes
[Folder]
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek Ryanair


Dospelý
16+ r.
Mládežník
12-15 r.
Dieťa
2-11 r.
Kojenec
0-23mes.
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek Wizzair


Dospelý
14+ r.
Dieťa
2-14 r.
Kojenec
0-23mes.
Vyhľadať na starej verzii letenky.sk

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov]
06.12.2017
Otváracie hodiny počas vianočných sviatkov

Počas sviatkov sme tu pre Vás každý pracovný deň od 9:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 13:00. Kontaktovať nás môžete na telefónnom čísle + 421 (2) 4445 7777 alebo e-mailom na info@letenky.sk.

 

 

viac
[Do Gruzínska z Bratislavy]
23.11.2017
Do Gruzínska z Bratislavy

Na bratislavské letisko prichádza nová letecká spoločnosť Georgian Airways.

Gruzínsky dopravca spustí od marca 2018 novú priamu linku z Bratislavy do Tbilisi.

 

viac
[Nová linka do Londýna]
21.11.2017
Nová linka do Londýna

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizzair začne v lete 2018 prevádzkovať nové priame spojenie z Bratislavy do Londýna na letisko Luton.

 

 

 

viac
[Letenky z Košíc za akciové ceny!]
24.10.2017
Letenky z Košíc za akciové ceny!

Navštívte svetoznáme destinácie vďaka akciovým letenkám spoločnosti Turkish Airlines.

Ceny leteniek sa pohybujú už od 189 € a s jedným prestupom sa z Košíc dostanete do krajín ako Turecko, Gruzínsko, India, obľúbené Thajsko, Malajzia, Čína aj slávne USA.

 

 

viac
[Island a New York na jednej letenke]
04.10.2017
Island a New York na jednej letenke

Spoznajte severskú krásu Islandu aj atmosféru veľkého jablka počas jednej cesty vďaka akciovým letenkám leteckej spoločnosti Icelandair.

 

 

viac

Pamiatky v Bruseli

cikajuci-chlapec---kupena.jpg

Nechajte na seba dýchnuť kus histórie a vyberte sa spoznávať bruselské pamiatky. Okrem prekrásneho historického centra – Grand Place, nájdete v Bruseli množstvo jedinečných a obdivuhodných miest

GRAND PLACE

Grand Place je architektonicky skvostné stredoveké námestie ležiace v srdci Bruselu, vo všeobecnosti je zaraďované mezi najkrajšie námestia Európy. Jeho vznik je datovaný obdobím vlády burgundských kniežat, kedy slúžilo ako trhovisko. Prešli po ňom tisíce a tisíce krokov prostých ľudí, šľachticov i mešťanov. V roku 1695, kedy mesto obliehali francúzske vojská kráľa Ľudovíta XIV., bolo mesto ostreľované delami. Ich obeťou sa stalo viac ako 4000 budov vrátane drevených cechových domov na námestí Grand Place. Opätovne boli postavené, no tentokrát z kameňa, ktoré môžeme na námestí obdivovať doteraz. Od roku 1988 je Grand Place na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Námestie by sme jeho veľkosťou mohli pripodobniť k futbalovému ihrisku, len s tým rozdielom, že ho namiesto tribún plných futbalových fanúšikov obkolesujú krásne barokové cechové domy, populárne kaviarne či reštaurácie. Dnešná podoba námestia sa zachovala zo 17. storočia, Hôtel Ville nesie svoju podobu z 15 storočia. Hotelovú vežu, ktorá je vysoká 96 metrov zdobí medená socha Sv. Michala, ktorý je považovaný za patróna mesta. Najstaršou stavbou námestia je gotická radnica s takmer stometrovou vežou. Druhou turisticky vyhľadávanou stavbou na tomto námestí je Kráľovský palác. Pred jeho bránami sa každé dva roky v auguste rozprestiera jedinečný kvetinový koberec, ten sa vyhotovuje na počesť dvoch grófov, ktorí sa stali obeťami boja za slobodu. V Kráľovskom paláci v súčasnosti sídli Musée de la Ville de Bruxelles, ktoré je zamerané na históriu mesta. V radnici na námestí sídli aj Turistická informačná kancelária (T.I.B.), kde získate rôzne mapy, prospekty, informačné brožúry, či Pass, ktorý poskytuje zľavu na dopravu a vstup do múzeí či iných atrakcií. Viac informácii hľadajte tu.

 

MANNEKEN PIS

Manneken Pis alebo Čúrajúci chlapček je belgický národný symbol, ktorý nájdete len pár krokov od námestia. Legenda o ňom hovorí, že riskantným spôsobom ušiel z horiaceho domu a dnes je symbolom Bruselu. Asi nikto neodchádza z Bruselu bez toho, aby si pamiatku na tohto chlapca neodniesol aspoň v podobe fotky vo fotoaparáte. Originálna verzia tejto sochy je výtvorom rúk J. Duquesnoya z roku 1619, nová verzia je z 19. storočia Socha mnohých prekvapí svojou veľkosťou, pretože má len niečo okolo pol metra. Sláva tejto sošky vzrástla až v 17 storočí, kedy sa z bronzového chlapca stal manekýn. Jeho prvý kostým dal ušiť Ľudovít XV. a bol tak vzorom pre stovky korunovaných hláv či demokraticky zvolených predstaviteľov rôznych krajín. Zbierka oblečenia tohto „chlapca“ je okolo 800 kusov, ktoré môžete vidieť v Musée de la Ville. Najstarší odev teda pochádza z roku 1698, najluxusnejší je zase zo zlatého brokátu a jeho ozdobou je kríž sv. Ľudovíta. Najvýstrednejší je vraj oblek, ktorý imituje oblečenie Elvisa Presleyho. Soška padla viackrát aj do rúk zlodejom. Najprv sa jej zmocnili Angličania, neskôr Francúzi a nakoniec ju ukradol bývalý väzeň Antonio Lycasy, ktorý sošku znehodnotil. Na základe úlomkov však vyhotovili novú, tú ktorú môžeme obdivovať aj v súčasnosti. „Rodinka čúrajúcich“ sa v roku 1987 rozrástla o chlapčekovu partnerku – čúrajúce dievča (Jeanneke Pis) a nakoniec k nim v roku 1998 pribudol aj čúrajúci pes (Zinneke Pis). Pre viac informácii kliknite sem.

 

KRÁĽOVSKÝ PALÁC

Kráľovský palác nájdete na námestí Grand Place a zaraďujeme ho medzi kľúčové atrakcie, ktoré možno v Bruseli obdivovať. Obdivovať v ňom možno reprezentačné priestory kráľovskej rodiny, a tiež sa možno poprechádzať vo veľmi peknom bruselskom parku – Parc de Bruxelles, ktorý vznikal postupne v 70-tych rokoch 19. storočia. V parku sa nachádzajú ulice, v strede nájdete fontánu. V jeho juhovýchodnej časti je situovaný pôvabný Palác akadémie vied – Palais des Académies, ktorý je bývalou rezidenciou princa Oranžského. Nájdete tu aj „námestie“ Place de Trône, ktorého dominantou je pôsobivá soch Léopolda II. na koni. Samotný Kráľovský palác sa začal stavať na podnet kráľa Wiliama I (1815 – 1830) a o jeho rozšírenie sa postaral Léopold II., ktorý sa postaral aj o jeho súčasný neoklasicistický vzhľad. V súčasnosti sa kráľovská rezidencia nachádza v Laekene – v severnom Bruseli. V súčasnosti v paláci sídli kráľovský úrad (od roku 1820), a tiež plní reprezentačnú úlohu voči štátu. Záujemcovia sa do jeho vnútra dostanú od konca júla do začiatku septembra. Vstup do palácu je bez poplatku. Oproti Kráľovskému palácu je sídlo parlamentu – Palác národov (Palais de la Nation). Nejaké informácie nájdete aj tu.

 

KOSTOL NOTRE DAME DU SABLON

Medzi ďalšie významné pamiatky v Bruseli zaraďujeme aj kostol Notre Dame de Sablon. Jeho dizajn je neskororenesančný a možno v ňom obidovať krásne maľované vitráže.

 

TRIUMFÁLNY OBLÚK

Triumfálny oblúk je pamiatka, ktorú nájdete v parku Cinquatenaire. Jeho vznik je datovaný rokom 1904. Má pripomínať vznik Belgického štátu. Viac info nájdete tu.

 

KATEDRÁLA SV. MICHALA A SV. GUDULY

Keď sa budete túlať historickým centom Bruselu, určite nevynechajte monumentálnu gotickú Katedrálu sv. Michala a Guduly (Cathédrale SAint-Michel et Sainte Gudule). Stavba tejto katedrály trvala dlhých 300 rokov. Na jej mieste stál pôvodne románsky kostol, z ktorého sa však zachovala len krypty. Patrónkou tu bola sv. Gudula, neskôr sa však patrónom stal sv. Michael, z toho dôvodu je aj názov katedrály taký, aký ho poznáme dnes. K najväčším umeleckým skvostom určite patrí vitráž s názvom Posledný súd, a tiež drevená baroková kazateľnica. Okná katedrály pochádzajú z prelomu 16. a 17. storočia. Viac informácii nájdete tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Bruselu:


Špeciálna ponuka leteniek

Kam Odkiaľ Cesta Priamy let Cena bez táx Konečná cena s taxami
Brusel Bratislava [obojsmerná letenka] priamy let 29,-  34,- 
Ceny sú konečné, zahŕňajú letenku, taxy a poplatok za vystavenie.

« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent